Pavel Kovář

novinář, sportovní redaktor deníku Lidová demokracie (1975–1990) a reportér společenského časopisu Reflex (1990–2009) je autorem knih: Bicanovo tajemství (příběh slavného fotbalisty), MUDr. Plzák se zpovídá (vzpomínky známého psychiatra), Miloš Kopecký: Já (o uměleckých i lidských radostech i starostech populárního herce), Důvěrný portrét Miloše Kopeckého.

Další tituly: Fotbalová chobotnice (o podvodech v populární české hře), Otec kulak, syn zelený baron (sága selského rodu v době kolektivizace české vesnice), Rytíři sportu (spoluautor příběhů držitelů cen fair play), Život v sedle (biografie žokeje Váni), Velká pardubická (dějiny a příběhy slavného dostihu), Se lvíčkem na hrudi (encyklopedie českých a čs. fotbalových reprezentantů), Vítězové a poražení (příběhy prvních šiřitelů české sportovní slávy). Ota Pavel: Postskriptum (životopisný portrét známého spisovatele), Zlaté medaile (spoluautor knihy o českých olympijských vítězích), Víc než medaile (dějiny Českého klubu fair play).


Knihy

Blog

Příběh české rekordwoman – Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky

V srpnu 1934 překonala Zdenka Koubková na Světových ženských hrách v Londýně světový rekord v běhu na 8OO metrů. Tehdejší tisk ji oslavoval jako nejlepší běžkyni a možná i lehkou atletku světa. V Československu ji znal každý. … Více »

Venuše Samešová

Venuše Samešová je výtvarnice, spisovatelka a také femme fatal, lze-li takové označení nepochybně lichotící ženské výjimečnosti, zařadit mezi profese. Narodila se českému krotiteli lvů a holandské mamince, jejíž dědeček pocházel z afrického Toga. Už její původ předurčil Venušin nevšední osud. Dívka exotického zjevu se záhy stala součástí legendární bohémské komunity v domě Jiřího Muchy na Hradčanech. Později emigrovala do Německa, kde dodnes žije a pracuje.


Knihy

Blog

Venuše Samešová a její literární autobiografie v českých mediích

Výběr z českého tisku, rozhovory a vyprávění o Venuši Samešové … Více »

Krásná Venuše z normalizační Prahy

Exotická míšenka, dcera krotitele lvů a modelka Venuše Samešová vypráví svůj příběh … Více »

Eva Štolbová

Eva Štolbová se narodila v létě 1935 v Ostravě, dětství prožila ve Zlíně. Později vystudovala v Praze Univerzitu Karlovu. Pracovala v Československé televizi jako autorka vzdělávacích pořadů – v roce 1979 musela odejít. Učila na středních školách a učilištích. Avšak i v tomto případě o práci přišla. Eva Štolbová žila s americkým saxofonistou Tonym Scottem a slovenským spisovatelem Dominikem Tatarkou. Z jejich vztahu – a rozhovorů, které vedli – vzešly legendární Navrávačky.

V roce 1988 stála Eva Štolbová u vzniku Demokratické iniciativy. Její byt se stal centrem opozičního dění. Ještě dva dny po 17. listopadu 1989 byla zatčena Státní bezpečností.

Je autorkou knih:

 • Přetlak (1991)
 • Scény (1992)
 • Lamento (1994)
 • Území cizího žalu (2007)
 • Sametová historie (2009)
 • Navrávačky s Dominikom Tatarkom (2013)
 • Léta padesáta (2014)
 • V samizdatu kniha vyšla v letech 1986-7, v exilovém nakladatelství Index v roce 1988
 • Hra s osudem (2015)

Knihy

Blog

Právě vychází: Vražda v Národním & Případ ukradeného Maura od Evy Štolbové

Oba příběhy v této knize jsou inspirovány skutečnými událostmi. První záhadným zmizením sboristky Národního divadla Věry Urieové v roce 1974 a nálezem mumifikovaného těla neznámé ženy ve sklepení historické budovy Národního divadla o několik let později. Druhý překvapivým nálezem relikviáře svatého Maura v roce 1985 a následnou vraždou vedoucího pracovníka podniku zahraničního obchodu, jenž se na nálezu, respektive vyjednávání se zahraničním informátorem, podílel. K té … Více »

Tomáš Klvaňa

Tomáš Klvaňa (1966), hostující profesor New York University, spisovatel a komentátor, jenž řadu let ve Spojených státech žil a přednášel. 

V roce 2011 vydal román Marina. Ruský příběh (nakladatelství Paseka). Jako novinář pracoval postupně ve Studentských listech, Rádiu Svobodná Evropa, Reflexu, Hospodářských novinách nebo Mladé frontě Dnes. Působil také jako zmocněnec české vlády pro komunikaci programu raketové obrany, či mluvčí a poradce prezidenta republiky. Má doktorát v teorii komunikace z University of Minnesota a v roce 2003 obdržel Shorenstein Fellowship na JFK School of Government Harvardovy univerzity ve Spojených státech.

Dnes pracuje především v neziskové sféře.


Knihy

Blog

Pozvánka na křest

Srdečně vás zveme na křest knihy Tomáše Kvani Fenomén Trump, Poslední vzpoura bílých mužů v úterý 26. 7. 2016 v 17:00, Palác knih Luxor na Václavském náměsti 41   Knihu pokřtí Petr Kolář bývalý velvyslanec ve Washingtonu i v Moskvě … Více »

Vychází – Fenomén Trump, Poslední vzpoura bílých mužů

Kniha Fenomén Trump s podtitulem Poslední vzpoura bílých mužů přináší překvapivý pohled na současný svět, v němž vše navzájem souvisí: problém uprchlíků v Evropě, masivní rozvoj sociálních sítí, mocenský ústup dosavadních elit, feminismus i nástup politiků jako je Donald Trump nebo Miloš Zeman. … Více »

Iva Roze

Iva Roze je česká novinářka a publicistka, která strávila deset let ve Spojených státech, ale nyní žije znovu v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Kolumbijské universitě v New Yorku, kde získala grant od Pulitzerovy nadace. Ten jí pomohl, aby se stala zahraniční dopisovatelkou. Působila a publikovala v různých amerických časopisech a novinách, například v americké edici Newsweeku, The New York Times, The Smithsonian Magazine a serverech Salon a Slate. Jako sloupkařka serveru Global Post projela desítky zemí a věnovala se bizarnímu a zdánlivě nekompatibilnímu mixu témat, především válce, sexualitě a humoru. V češtině píše reportáže do Reflexu a fejetony do víkendové přílohy Ego Hospodářských novin.


Knihy

Blog

Iva Roze v Show Jana Krause

Novinářka Iva Roze se nenechala „rozcupovat“ v Show Jana Krause a představila svojí velmi vtipnou knihu RANDE aneb Měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech. Záznam si můžete pustit zde: https://www.youtube.com/watch?v=0BpILUaRN_c       … Více »

Křest Knihy Rande

Křest knihy RANDE novinářky Ivy Roze proběhl ve velmi zdařilém stylu, 7. prosince 2015 v Cafe des Taxis na půdě Anglo–Americké univerzity. Děkujeme za účast   (Foto Jaromír Bosák)     … Více »

Jakub Kouřil

(*1987, Zlín)
Režisér, scénárista a výtvarník. Je absolventem pražské FAMU, kde studoval pod vedením dramaturga Jiřího Kubíčka na Katedře animované tvorby. Jeho studentské filmy M.O. a Malý Cousteau zaznamenaly velký úspěch doma i v zahraničí. V roce 2013 se stal s filmem M.O. finalistou Studentských Oscarů a je mimo jiné dvojnásobným držitelem Ceny Magnesia pro studentský film, která se uděluje v rámci Českých lvů. V současné době se věnuje několika menším projektům od hudebních videoklipů přes ilustraci knih a společně se scénáristkou Kristinou Nedvědovou připravuje debutový krátký film Vodník.


Knihy

Blog

Vyšla kouzelná dětská kniha PRACHÁČEK

Kouzelný pohádkový příběh o Pracháčkovi, panáčkovi, kterého na půdě starého domu stvořil ve světle slunečních paprsků vítr z chomáčků prachu, a jeho kamarádce a ochránkyni — Zlaté Žábě. Příběh je doprovázen krásnými ilustracemi Jakuba Kouřila, jednoho z nejtalentovanějších výtvarníků nastupující generace … Více »

Křest knihy Pracháček v knihovně Václava Havla

Uvedení prvního knižního vydání pohádkového příběhu Olgy Stankovičové, jedné z nejbližších přítelkyň a posléze také spolupracovnic Olgy Havlové, jehož rukopis byl objeven po autorčině smrti v roce 2011. Pohádka O Pracháčkovi vznikla v rámci stolní debatní společnosti Hrobka. V rámci českého disentu zcela výjimečného, recesistického seskupení, které Olga Stankovičová založila v roce 1981 spolu se socioložkou Jarmilou Bělíkovou a Olgou Havlovou. … Více »

Dan Hrubý

Mnohaletý redaktor týdeníku Reflex se narodil v roce 1968 na pražském Starém Městě. Je autorem řady reportáží ze světa a populárních článků o zmizelé Praze. Dvakrát získal cenu E.E. Kische, výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.

Knižně vydal:

 • Pražské příběhy, Na cestě Malou Stranou,  2015
 • Návrat do Jeruzaléma, 2006
 • Čekání na Golema, 2006
 • Zpráva o zrodu velmoci, 2008
 • Cesta Pražským kruhem, 2009

Knihy

Blog

Vycházejí další PRAŽSKÉ PŘÍBĚHY. Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu.

Další kniha Dana Hrubého z cyklu Pražských příběhů. Podobně jako první část této knižní řady (Pražské příběhy, Na cestě Malou Stranou, 2015) vypravuje neznámé nebo zapomenuté příběhy, které se odehrály v nejkrásnějších koutech Prahy. Kde končí fámy a začíná pravda o Muchově domě na Hradčanech? Jak souviselo hradčanské podloží s požehnaným věkem zdejších prostitutek? Jak se stal bohém … Více »

Dotisk Pražských příběhů!

Očekávaný dotisk Pražských příběhů se objeví v českých knihkupectví již v uterý 26. ledna.  Zároveň bude znovu možné knihu levněji objednat za 450 Kč včetně balného a poštovného na info@pejdlovka.cz  Máme velkou radost a děkujeme za váš zájem o příběhy ze staré Prahy. … Více »

Jaromír Bosák

Dlouholetý redaktor České televize se narodil v květnu 1965 ve Františkových Lázních. Během své kariéry komentoval bezpočet fotbalových i dalších sportovních přenosů, včetně finálových zápasů nejvýznamnějších světových turnajů. Získal řadu ocenění a stal se nepochybnou ikonou a autoritou české sportovní žurnalistiky.

Knižně publikoval:

 • Francouzský deník, 1998
 • Bruselský deník, 2000
 • Jak jsem potkal šampiony, 2002
 • Finále na dosah, 2004
 • Zlaté nebe nad Berlínem, 2006
 • Odsouzenci pro slávu – se Zdenkem Čechem, 2006
 • Sny střepy a štěstí, 2006
 • Zpráva o zrodu velmoci – s Danem Hrubým, 2008
 • Fotbalový deník, 2008
 • Africký deník, 2010
 • Fotbalový deník z Polska a Ukrajiny, 2012
 • Životní mač, 2013
 • Brazilský deník, 2014

Knihy

Blog

Vychází nová kniha Jaromíra Bosáka

Euro 2016 den po dni, zápas po zápase s příznačným humorem i pohledem do zákulisí očima populárního komentátora … Více »

Křest knihy Jaromíra Bosáka

Přijďte za námi na křest Francouzského deníku do Paláce knih Luxor! Těšíme se na vás v uterý 26. 7. od 17 hodin … Více »