Co připravujeme v letošním roce?

Bezprostředně po skončení fotbalového Mistrovství Evropy vyjde v našem nakladatelství Fotbalový deník Jaromíra Bosáka. Je už tradicí, že populární televizní komentátor a kmenový autor našeho nakladatelství zapisuje v průběhu velkých turnajů své zážitky, postřehy a glosy, aby mohly, jen několik desítek hodin po skončení šampionátu, vyjít. Deníky Jaromíra Bosáka si vydobyly obrovskou popularitu – pro svou originalitu, zasvěcenost a samozřejmě také humor, které k Bosákovi patří.

Na přelomu srpna a září výjde kniha Tomáše Klvani, která v těchto měsících vzniká. Nese pracovní název Fenomén Trump (jakkoli není knihou o Trumpovi nebo zdaleka jen o Trumpovi). Právě republikánský kandidát na úřad prezidenta je totiž největším symbolem změn, jež největší světová mocnost v posledních letech zažívá. Klvaňa ve své knize sleduje příběh americké společnosti a politiky, jak se odvíjel během posledních desetiletí. Ano, podtitul jeho knihy by docela dobře mohl znít: Co se to děje se současnou Amerikou? Tomáš Klvaňa patří k nejrenomovanějším českým autorům, kteří americké dění sledují. Má doktorát v teorii komunikace z University of Minnesota a v roce 2003 obdržel Shorenstein Fellowship na JFK School of Government prestižní Harvardovy univerzity ve Spojených státech. Nyní přednáší na New York University v Praze. Název jeho knihy v následujících týdnech upřesníme.

Konečně v září vyjde pokračování Pražských příběhů Dana Hrubého. Tentokrát s podtitulem Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu. I tentokrát tu vedle textu, v němž autor popisuje příběhy slavných i docela obyčejných lidí, nalezne čtenář stovky exkluzivních a dosud neznámých fotografií.

Připravujeme