Popis
Vladimír Čech (1951–2013) prožil svých jedenašedesát let naplno. Byl dlouholetým hercem klasických rolí, moderátorem, po založení Občanského fóra také poslancem České národní rady. Když uváděl svého Milionáře, a nikdo neřekl televizní soutěži Chcete být milionářem? jinak, klesla spotřeba vody v českých domácnostech o polovinu. Lidé odkládali domácí práce, jen aby spatřili charismatického muže s hlubokým sametovým hlasem, který soutěží provázel. V rekordně krátkém čase se stal legendou.
Život Vladimíra Čecha popisuje s intimní obeznámeností a zároveň překvapivým nadhledem jeho matka, zřejmě nejpopulárnější hlasatelka a konferenciérka druhé poloviny padesátých a šedesátých let. Ženy ji tehdy napodobovaly, muži zbožňovali. Až přišel roku 1968. Ještě na Štědrý den recitovala na obrazovce verše Jaroslava Seiferta. Pak byla označena za ztělesnění všeho zla a na dlouhé roky skončila u nahrávání knih pro nevidomé.
Není tak náhodou, že se oba, syn i matka, sešli v roce 1990 v lavicích českého parlamentu jako poslanci zvolení za Občanské fórum, aby se tu dva roky, v dobách, kdy politika ještě byla politikou a ne snůškou prospěchářství, pokoušeli měnit svou zemi k lepšímu.
V příběhu, který naleznete v této knize, se promítají moderní dějiny naší země, zasahuje do první republiky i válečné doby, jsou tu léta padesátá a šedesátá, pražské jaro i nadějeplný rok 1989, tak jak se promítaly do osudů slavné matky a ještě slavnějšího syna, televizní hlasatelky a herce či moderátora, který na několik let uhranul české diváky.
- ISBN: 978-80-905720-1-0
- Popis: vázaná, 246 stran,
- Rozměry: 18 × 25,3 cm
- Rok vydání: 2014