Sleva

Heda Čechová: Můj syn Vladimír Čech

119  89  včetně DPH

Vladimír Čech (1951–2013) když uváděl svého Milionáře, a nikdo neřekl televizní soutěži Chcete být milionářem? jinak, klesla spotřeba vody v českých domácnostech o polovinu…

Není skladem

Kategorie:

Popis

Vladimír Čech (1951–2013) prožil svých jedenašedesát let naplno. Byl dlouholetým hercem klasických rolí, moderátorem, po založení Občanského fóra také poslancem České národní rady. Když uváděl svého Milionáře, anikdo neřekl televizní soutěži Chcete být milionářem? jinak, klesla spotřeba vody v českých domácnostech opolovinu. Lidé odkládali domácí práce, jen aby spatřili charismatického muže s hlubokým sametovým hlasem, který soutěží provázel. V rekordně krátkém čase se stal legendou. 

Život Vladimíra Čecha popisuje s intimní obeznámeností azároveň překvapivým nadhledem jeho matka, zřejmě nejpopulárnější hlasatelka akonferenciérka druhé poloviny padesátých ašedesátých let. Ženy ji tehdy napodobovaly, muži zbožňovali. Až přišel roku 1968. Ještě na Štědrý den recitovala na obrazovce verše Jaroslava Seiferta. Pak byla označena za ztělesnění všeho zla a na dlouhé roky skončila unahrávání knih pro nevidomé.

Není tak náhodou, že se oba, syn i matka, sešli v roce 1990 v lavicích českého parlamentu jako poslanci zvolení za Občanské fórum, aby se tu dva roky, v dobách, kdy politika ještě byla politikou ane snůškou prospěchářství, pokoušeli měnit svou zemi k lepšímu.

příběhu, který naleznete vtéto knize, se promítají moderní dějiny naší země, zasahuje do první republiky iválečné doby, jsou tu léta padesátá ašedesátá, pražské jaro inadějeplný rok 1989, tak jak se promítaly do osudů slavné matky aještě slavnějšího syna, televizní hlasatelky aherce či moderátora, který na několik let uhranul české diváky.

  • ISBN: 978-80-905720-1-0
  • Popis: vázaná, 246 stran,
  • Rozměry: 18 × 25,3 cm
  • Rok vydání: 2014

Další informace

Hmotnost 0.65 kg
Rozměry 18 x 25.3 cm