REFLEX Nový Svět na Hradčanech: Poslední místo staré Prahy, které neprohrálo s turisty

Nový Svět je snad posledním koutem Prahy, kam bezprostředně nedoléhá turistický ruch – ne proto, že by sem nevkročila noha turistova, ale domy tu nejsou zaneřáděné desítkami nápisů slibujících cokoli, za co lze vytáhnout z kapsy návštěvníka nějakou tu kačku. Nemluví se tu rusky a neprodává se tu „old bohemian“ trdelník. … Více »

Autor Pražských příběhů Dan Hrubý převzal cenu Prahy 1

Cenu Prahy 1 převzal na Staroměstské radnici uznávaný novinář a spisovatel a rodák z této městské části, Dan Hrubý. Ten je držitelem několika literárních a novinářských cen a autorem populární knihy Pražské příběhy, ve které popisuje příběhy, které se ve dvacátém století odehrály v pražském malostranském prostředí. Publicista, spisovatel a nakladatel – Dan Hrubý, převzal cenu z rukou … Více »

Podzim s Pracháčkem

Pracháček? „Kdyby ho napsala autorka britská nebo americká, už by měl svou hollywoodskou animovanou verzi“ „Několik desítek let starý rukopis dobrodružné pohádky osvěžuje současnou tvorbu pro děti a názorně ukazuje, co jí momentálně nejvíc chybí: rozmáchlé epické příběhy na pomezí pohádky a fantasy“, píše ve své recenzi na iLieteratura.cz zakladatel literární ceny Magnesia Litera, publicista a … Více »

Iva Roze

Iva Roze v Show Jana Krause

Novinářka Iva Roze se nenechala „rozcupovat“ v Show Jana Krause a představila svojí velmi vtipnou knihu RANDE aneb Měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech. Záznam si můžete pustit zde: https://www.youtube.com/watch?v=0BpILUaRN_c       … Více »

Dan Hrubý

Rozhovor s autorem Pražských příběhů Danem Hrubým na Radiožurnálu

Na Malé Straně žilo 20 až 25 tisíc lidí, dnes tato historická část Prahy čítá nějakých 4 tisíce obyvatel. Přesto není pouhou kulisou pro turisty. Stále existují hospody, které navštěvují nejenom turisté, ale i místní, pořádají se výstavy, křty. „Malostranské příběhy pokračují, jenom je tolik nezaznamenáváme,“ podotýká spisovatel a publicista Dan Hrubý, který vydává knihu … Více »

Jakub Kouřil

Křest knihy Pracháček v knihovně Václava Havla

Uvedení prvního knižního vydání pohádkového příběhu Olgy Stankovičové, jedné z nejbližších přítelkyň a posléze také spolupracovnic Olgy Havlové, jehož rukopis byl objeven po autorčině smrti v roce 2011. Pohádka O Pracháčkovi vznikla v rámci stolní debatní společnosti Hrobka. V rámci českého disentu zcela výjimečného, recesistického seskupení, které Olga Stankovičová založila v roce 1981 spolu se socioložkou Jarmilou Bělíkovou a Olgou Havlovou. … Více »