Praha soukromá

Nová edice Praha soukromá

Jedinečná edice Praha soukromá, v níž budeme přinášet dosud nepublikované vzpomínky obyvatel starých pražských čtvrtí, neznámé nebo zapomenuté rukopisy nalezené v zasutých koutech soukromých archívů startuje v letošním roce. Prvním díl Nový Svět na Hradčanech vychází koncem října 2017, druhý díl Zánik pražského gheta vyjde ještě letos během listopadu.   … Více »

Autor Pražských příběhů Dan Hrubý převzal cenu Prahy 1

Cenu Prahy 1 převzal na Staroměstské radnici uznávaný novinář a spisovatel a rodák z této městské části, Dan Hrubý. Ten je držitelem několika literárních a novinářských cen a autorem populární knihy Pražské příběhy, ve které popisuje příběhy, které se ve dvacátém století odehrály v pražském malostranském prostředí. Publicista, spisovatel a nakladatel – Dan Hrubý, převzal cenu z rukou … Více »

První díl Pražských příběhů je opět v prodeji

Objednávejte přímo v našem nakladatelství na info@pejdlovka.cz za jedinečnou cenu 360 Kč (plus poštovné a balné 90 Kč)  běžná cena 499 Kč Knihy lze vyzvednout i osobně na naší adrese Bubenská 1, Praha 7 (stanice metra Vltavská) piště na info@pejdlovka.cz nebo volejte +420 774 861 062  koupit druhý díl Pražské příběhy: Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu … Více »

Dan Hrubý

Vycházejí další PRAŽSKÉ PŘÍBĚHY. Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu.

Další kniha Dana Hrubého z cyklu Pražských příběhů. Podobně jako první část této knižní řady (Pražské příběhy, Na cestě Malou Stranou, 2015) vypravuje neznámé nebo zapomenuté příběhy, které se odehrály v nejkrásnějších koutech Prahy. Kde končí fámy a začíná pravda o Muchově domě na Hradčanech? Jak souviselo hradčanské podloží s požehnaným věkem zdejších prostitutek? Jak se stal bohém … Více »

Dan Hrubý

Rozhovor s autorem Pražských příběhů Danem Hrubým na Radiožurnálu

Na Malé Straně žilo 20 až 25 tisíc lidí, dnes tato historická část Prahy čítá nějakých 4 tisíce obyvatel. Přesto není pouhou kulisou pro turisty. Stále existují hospody, které navštěvují nejenom turisté, ale i místní, pořádají se výstavy, křty. „Malostranské příběhy pokračují, jenom je tolik nezaznamenáváme,“ podotýká spisovatel a publicista Dan Hrubý, který vydává knihu … Více »

Dan Hrubý

Praha před sto lety: Ungelt

Ungelt, ještě v prvních desetiletích dvacátého století jedno z nejšerednějších míst staré Prahy, plné hospod, pokleslých lokálů a hanbinců všeho druhu, kde bylo možné „potkat dotěrné hrdiny příštích nebo dávno již přečtených soudniček“ … Více »